Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Sú Nákupy Hrozbou?

Žijeme v dobe, kedy môže aj cesta do obchodu a späť ohroziť náš zdravotný stav.

Práve v tejto dobe je obzvlášť dôležité si pomáhať. V Mládežníckej Intervencií, sme si začali všímať ľudí, ktorí potrebujú pomoc aj s takou jednoduchou vecou, ako je nákup potravín. Pandémiu určite neberieme na ľahkú váhu a práve preto, vznikol nápad, že sa postaráme o nákupy pre ohrozené skupiny.

Ohrozené skupiny

Podľa ministerstva zdravotníctva do skupiny najviac ohrozených ľudí patria: ľudia starší ako 60 rokov, ľudia s ochorením srdca, cukrovkou, pľúcnymi ochoreniami alebo chronickými ochoreniami so znížením imunity.

Berieme na zreteľ aj ďalšie štúdie ako napr. CDC – Center for Disease Control and Prevention, ECDC, WHO a iné, ktoré poukazujú aj na ďalšie hrozby.

Realizácia

Máme za to, že je mnoho ľudí, ktorí za svoj zdravotný stav nemôžu a práve preto by nemali byť nútení ohrozovať seba, svoje okolie alebo platiť za donášky potravín, len kvôli tomu, že chcú byť zodpovední. Nákup sme sa preto rozhodli prinášať priamo pred dvere týchto ľudí. Samozrejme, za donášku nezaplatia ani cent, no za nákup samotných potravín sa po doložení bloku platí plná cena.  

Spracovali sme jednoduché pravidlá, ktorých sa držíme:

  1. Nákupy robíme podľa nám poskytnutých nákupných zoznamov. Dbáme na značky, ceny a výber obchodu. Každý má svoje preferencie a my sa ich držíme.
  2. Pri nákupoch dbáme na prísne hygienické opatrenia. Po kontakte s potravinami si dezinfikujeme ruky, nebalené potraviny balíme v rukaviciach. Pri prinesení nákupu udržiavame dvojmetrový odstup.
  3. Nákupy nie sú určené len pre Covidom ohrozené skupiny, no aj pre rodičov s malými deťmi, ktorí by sa obchodom radšej vyhli.
  4. Pri prinesení nákupu, ako prvé predložíme pokladničný doklad z obchodu a až potom preberieme peniaze za nákup.
  5. Nákup musíme byť schopní odniesť v dvoch rukách.
  6. Zatiaľ sme schopný pokryť len Bratislavu a blízke okolie, no hneď ako to bude možné budeme naše služby rozširovať.

Nákupy sú aktivita, ktorá sa netýka len mládeže, no myslíme si, že hlavne v situácií kedy nevieme realizovať vlastné projekty na 100%, vieme aspoň využiť svoje prostriedky na dobrý skutok. V tejto situácií sme sa nedobrovoľne ocitli všetci spoločne a práve preto nevidíme dôvod na to, aby boli ľudia nútení v nej hľadať riešenie sami.

Ak máte záujem o využitie našich služieb, kontaktujte nás.

https://www.mladeznickaintervencia.sk/kontakt/

Pridať komentár